Grosjean: Kış döneminde çok çalışmamız gerekiyor

Romain Grosjean, kış döneminde aracın performansını arttırmak için çok çalışmaları gerektiğini ve dinlenmeye vakitleri olmadığını söyledi.

Grosjean: Kış döneminde çok çalışmamız gerekiyor Formula1

2017 sezonunu 47 puanla 8.sırada tamamlayan Amerikan takımı, her sene performans anlamında gelişim gösterse de Fransız pilot, daha büyük adımlar atmaları gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“İki senedir her ne kadar puan olarak gelişme göstersek de, değişmeyen bir şey var. O da sezona güçlü başlamamıza rağmen, güncellemelerde rakiplerimiz gerisinde kalmamız.

“Hala lastikler tam olarak anlayabilmiş değiliz. Bu çok büyük bir handikap, çünkü yarış içinde bütün strateji lastiklere bağlı ve onları kullanamazsanız, rakiplerinize avantaj sağlayacak bir stratejiniz de olmaz.

“Öndeki üç takımın dokunulmaz olduğunu düşünürsek, bazı yarışlarda çok iyi bir iş yaptığımızı söyleyebilirim. Hala orta sıralarda biraz gerilerdeyiz, ama ikinci senemizde olduğumuzu düşünürsek, işler çok kötü diyemem.

“Gelecek sezon için çok daha sert şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Hedefimiz sürekli puan alabilecek kapasitede bir araç üretmek olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.