Wolff: McLaren’e motor vermeyi düşündük

Toto Wolff, Mercedes’in McLaren’e motor vermek için görüşmelerde bulunduğunu, ama anlaşmanın zamanında tamamlanamadığını söyledi.

Wolff: McLaren’e motor vermeyi düşündük Formula1

Honda ile geçen kötü sezonların ardından Japon üretici ile olan anlaşmasını fes eden Woking merkezli takım, sonrasında Renault ile anlaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“McLaren’e motor vermek istedik. Sorun çok vaktin kalmamasıydı. 2018’De onlara motor üretebilecek kaynak ayırmamıştık ve her şeyin ani olmasından dolayı bunu başaramadık.

“Kimsenin gelecekte bizle çalışmasına kapıyı kapatmıyoruz. Bu yüzen McLaren ya da bir başka takıma ilerleyen yıllarda motor verdiğimizi görebilirsiniz.

“McLaren çok büyük bir takım ve zamanında onlarla çok güzel başarılarımız oldu. Tekrar başarılı olmalarını istiyoruz. Bu spor için çok önemli olurdu.

“Umarım 2018’de Renault ile önemli bir adım atarlar ve üst sıraları zorlayabilirler.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.