Ocon: 2018’deki beklentilerin farkındayım

Esteban Ocon çaylak sezonunu geride bıraktığını ve artık kendisinden beklentilerin arttığının farkında olduğunu söyledi.

Ocon: 2018’deki beklentilerin farkındayım Formula1

İlk sezonunda harika bir iş yapan ve sezonu takım arkadaşı Perez’in sadece 13 puan gerisinde 8.sırada noktalayan Fransız pilot, Brezilya Gp’si dışında her yarışta da damalı bayrağı görmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Takımın artık benden daha çok şeyler beklediğini biliyorum. Sonuçta artık bir çaylak değilim.

“Bunu başarabilecek yeteneklere sahip olduğumu düşünüyorum. Takım içinde güzel bir ortam ve herkes bana çok yardımcı oluyor.

“Sergio ile de artık birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Sene içinde birçok yarışta çizgiyi aştığımı oldu ve takıma puanlar kaybettirdik, ama her şeye rağmen çok iyi bir sezon geçirdik.

“2019’da ne olacağını bilmiyorum. Bu kararı benim adıma Mercedes verecek ve onlara güveniyorum. Onların programına katıldığımdan beri benim için hep doğru kararları verdiler. Şu an için sadece Force India’nın başarısına odaklanmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.