Hamilton: Wolff’ün evindeki toplantı her şeyi değiştirdi

Lewis Hamilton, 2017 kış döneminde Toto Wolff’ün mutfağında yaptıkları konuşmaların Rosberg’le yaşanan sorunların ardından takım içinde işleri yoluna koyduğunu söyledi.

Hamilton: Wolff’ün evindeki toplantı her şeyi değiştirdi Formula1

Özellikle 2016’da Alman pilotla girdiği şampiyonluk savaşında çok sorunlar yaşayan ikili, sürekli takım tarafından uyarılmak zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Wolff ile yaptığımız görüşme her şeyi sıfırlayarak sezona çok iyi şekilde girmek için bizim adımıza güzel bir hamle olmuştu.

“Eğer takım içinde bir negatiflik olsaydı, bu sezon içinde bizi kötü şekilde etkileyebilirdi. Bu yüzden 2017 sezonu başlamadan bunların konuşulması önemliydi.

“Takımda kendimi hiç lider olarak görmedim. Ben bu büyük başarılarda zincirin küçük bir parçasıyım. Herkes birlikte iyi şekilde çalıştığı için başarılı oluyoruz.

“Bu zinciri sürekli güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Umarım 2018’de de başarılarımızı tekrar edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.