Vandoorne: 2017 oldukça iyi bir yıldı

McLaren-Renault pilotu Stoffel Vandoorne, 2017’de kendisini çok geliştirdiğini ve genel olarak güzel bir yıl olduğunu söyledi.

Vandoorne: 2017 oldukça iyi bir yıldı Formula1

2016 sonunda koltuğu Jenson Button’dan alan Belçikalı pilot, ilk bölümlerde zorlanmasına rağmen sonrasında performansını arttırmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vandoorne şöyle konuştu.

“İniş ve çıkışlarla dolu bir sezon oldu. Bu kesinlikle hayalini kurduğumuz gibi bir sezon değildi, ama yine de sonrasında aracımızı iyi şekilde geliştirmeyi başardık.

“2018’de Renault ile birlikte daha rekabetçi olmayı bekliyoruz. Honda ne yazık ki rekabetçi bir motor veremedi ve bu da rakiplerimizin çok gerisinde kalmamıza neden oldu.

“Sezonun son yarışlarında gösterdiğimiz performansı gelecek senenin ilk bölümüne yansıtmak istiyoruz.

“Fernando ile çalışmak kesinlikle harika bir tecrübeydi. O bu spordaki en önemli isimlerden birisi ve bana her konuda çok yardımcı oldu. Umarım 2018’de birlikte çok daha rekabetçi olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.