Horner: Ricciardo sorunlarla çok iyi başa çıktı

Red Bull patronu Christian Horner, pilotu Daniel Ricciardo’nun sene sonundaki dayanıklılık sorunlarına rağmen durumu çok iyi idare ettiğini söyledi.

Horner: Ricciardo sorunlarla çok iyi başa çıktı Formula1

Bu sorunlardan dolayı son yarışta pilotlar şampiyonasındaki yerini Raikkonen’e kaptıran Avustralyalı pilot, her şeye rağmen sezondan memnun olduğunu belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Ricciardo sezonun bir bölümünde araçta sorun yokken üst üste podyumlara çıktı ve normal şartlarda ne kadar hızlı olduğunu herekse gösterdi.

“Ne yazık ki özellikle son yarışlarda motor konusunda çok büyük şanssızlıklar yaşadık ve bundan da Ricciardo kötü şekilde etkilendi. Normal şartlar altında sezonu 4.bitirmesi mümkündü.

“Meksika ve Austin’de 2 veya 3.olabilecekken dayanıklılık sorunlarıyla yolda kaldı. Bu onun çok zordu, ama yıllarda bu sporun içinde ve tecrübesi bu zorlu dönemi atlamasından ona yardımcı oldu.

“Genel olarak harika bir sezon geçirdi. Özellikle bazı inanılmaz geçişleri vardı ve pist üstünde çok eğlendiğine eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.