Sainz Hulkenberg’in tecrübesinden faydalanıyor

Renault pilotu Carlos Sainz, Nico Hulkenberg’in çok tecrübeli bir isim olduğunu ve bunun kendisine fayda sağladığını söyledi.

Sainz Hulkenberg’in tecrübesinden faydalanıyor Formula1

2017’nin son 4 yarışında Renault’ya geçen İspanyol pilot, uyum sürecini çabuk atlattığını ve 2018’e hazır olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“4 yarış kala farklı bir takımla yarışmak çok ilginçti.

“Farkı ilk andan itibaren hissettim. Nico harika bir pilot ve onun tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. 7-8 yıldır Formula 1’in içinde olduğu için ondan öğrenebileceğim çok şey olduğunu düşünüyorum.

“Sene içinde ikimiz de birbirimizi zorlayarak takıma güzel sonuçlar getirmek istiyoruz. Nico’nun da bu rekabetten hoşlanacağını düşünüyorum. Çok rekabetçi bir pilot ve onunla savaşmak keyifli olacaktır.

“Kış döneminde çok çalışıp aracı geliştirmemiz gerekiyor. Umarım her şey istediğimiz gibi gider ve güzel bir sezon geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.