Gasly: Honda Toro Rosso’ya çok yardımcı olacaktır

Pierre Gasly, Honda’nın tek müşterileri oldukları için Japon üreticinin sene içinde kendilerine yardımcı olacağını söyledi.

Gasly: Honda Toro Rosso’ya çok yardımcı olacaktır Formula1

Renault ile özellikle sezonun son bölümlerinde sürekli dayanıklılık sorunlarından dolayı yolda kalan ve takımlar şampiyonasındaki yerini kaybeden Toro Rosso, Honda ile başarılı olmak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Tek müşteri olmanın bazı avantajları olacaktır ve biz de bunları sonuna kadar kullanmak istiyoruz.

“Honda’nın amacı herkese hızlı bir motor üretebileceğini göstermek ve biz de onlara güveniyoruz. Başarılı olmak için her şeylerini vereceklerinden şüphem yok.

“McLaren’in son yarışlarına baktığımızda geliştiklerini görebiliyoruz. Bu ivmeyi 2018’de de sürdürüp rekabetçi olacağımıza inancım tam.

“Güzel bir yıl olmasını bekliyoruz. Takım olarak yeni sezona en iyi şekilde hazırlanarak sürekli puan alan bir araç yaratacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.