Johannsson: Lastikler heyecanı arttıracaktır

Eski Formula 1 pilotu Stefan Johannsson, Formula 1’in lastiklere odaklanması gerektiğini ve böylece yarışlardaki heyecanın da artacağını söyledi.

Johannsson: Lastikler heyecanı arttıracaktır Formula1

2021’deki motor kurallarının çok gündemde olduğu sıralarda konuşan İsveçli isim, rekabetin artmasının lastiklerle sağlanabileceğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Johannsson şöyle konuştu.

“2021’de getirilen kurallar yine öndeki aracı takip etmeyi çok zorlaştıracak. Kirli havadan dolayı pilot yaklaşamayacak ve istenilen etkiler meydana gelmeyecek.

“Bunu daha önce de söyledim. Biliyorum ki çoğu kişiye bozuk teyp gibi geliyorum, ama bence öncelikle yol tutuş arttırılmalı. Bu da lastiklerin daha iyi kalitede olmasını gerektiriyor.

“Milyonlar harcayıp yapılan aerodinamik değişiklikler en fazla yarım saniye kazandırırken,2000 euroluk maliyetle üretilen lastikler çok daha büyük bir etki yapabilir.

“Bilmiyorum F1 yönetimi bu konuyu ne kadar değerlendirecek, ama bence öncelikli olarak lastikler üzerinde durulması gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.