Button: Hamilton’a karşı yarışmak çok eğlenceliydi

Jenson Button, Lewis Hamilton ile takım arkadaşı olduğu bölümünde kariyerindeki en eğlenceli ve rekabetin güzel olduğu dönemlerden biri olduğunu söyledi.

Button: Hamilton’a karşı yarışmak çok eğlenceliydi Formula1

37 yaşındaki dünya şampiyonu 2010-2012 yılları arasında İngiliz pilotla takım arkadaşı olmuş ve çok keyifli mücadelelere girmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Button şöyle konuştu.

“Aramızda çok ilginç bir ilişki vardı. Ben 2009’un o ise 2008’in dünya şampiyonuydu ve ikimiz de çok başarılı olmak istiyorduk.

“İki İngiliz dünya şampiyonu bir İngiliz takımında yarışıyor. Bu gerçekten büyük bir baskıydı, ama biz bunu bir eğlenceye çevirmeyi başarmıştık.

“Bence Formula 1 aracı süren isimler içinde Lewis tek turda en hızlı olan pilot olabilir. Kesinlikle inanılmaz bir saf hızı var ve o yönüne çok hayranım.

“Yarışlarda ise aramızda çok bir fark yoktu. Yarış galibiyetleri için çok kez mücadele ettik. Lewis’i geçip yarış kazanmak kariyerimdeki en güzel anlardan oluyordu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.