Hakkinen: Silverstone Hamilton’ın şampiyonluğu için çok önemliydi

Mika Hakkinen, Lewis Hamilton’ın kazandığı Silverstone Gp’sinin şampiyonluk savaşında kendisine büyük bir avantaj sağladığını söyledi.

Hakkinen: Silverstone Hamilton’ın şampiyonluğu için çok önemliydi Formula1

Hamilton’ın baştan sona domine ettiği yarışta Vettel son turlarda lastik patlatmış ve damalı bayrağı anca 7.sırada geçerek rakibine karşı çok önemli puanlar kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hakkinen şöyle konuştu.

“Bazı insanlar Lewis için sezonun dönem noktasının yaz arasında sonra üst üste gelen Spa, Monza ve Silverstone galibiyetleri olduğunu düşünüyor, ama ben buna katılmıyorum.

“Bence kendi evinde aldığı galibiyet her şeyden daha önemliydi. O yarışla birlikte tekrar şamiyonluğa inandı ve sonrasında bir daha arkasına bakmadı.

“Arkasında da çok önemli isimlere sahip bir takım var. Mercedes gerçekten yaptığı işe büyük bir saygı duyuyor ve bu da onların başarılı olmasındaki en önemli faktörlerden birisi.

“2018’de rekabetin biraz daha artmasını istiyorum. Bu herkesin dileğidir, umarım daha fazla pilotu yarış kazanırken görebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.