Whiting: Geçişlerin azlığı takımlardan kaynaklanıyor

Charlie Whiting, azalan geçişlerin değişen kurallardan dolayı kaynaklanmadığını, burada sorumlunun takımlar olduğunu söyledi.

Whiting: Geçişlerin azlığı takımlardan kaynaklanıyor Formula1

Sene başından önce birçok pilot araçların hızlı olmasının geçişleri arttırmayacağını, aksine azaltacağını düşündüklerini belirtmişlerdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Whiting şöyle konuştu.

“Geniş araçlar görünüm olarak çok daha iyiler. Aynı zamanda aerodinamik değişimlerden sonra yol tutuş da artmış durumda.

“Yine de öndeki aracı takip ederken maruz kaldıkları kirli havadan dolayı geçiş yapmakta çok zorlandıkları görüldü.

“Her şeye rağmen bence asıl sorun araçlardan kaynaklanmıyor. Asıl sorun öndeki üç takım ile diğerleri arasında çok büyük bir hız farkı olmasıydı. Mercedes, Ferrari ve Red Bull diğer takımlar için ulaşılamaz bir seviyedeydiler.

“Bu konuyla ilgili kısa sürede bir çözüm bulmak kolay olmayacaktır, ama diğer takımları da mücadeleye dahil etmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.