Marko: Honda 2018’de herkesi şaşırtabilir

Helmut Marko, Honda’nın 2018’de büyük bir atak yapıp herkesi şaşırtabileceğini söyledi.

Marko: Honda 2018’de herkesi şaşırtabilir Formula1

Red Bull’un kardeş takımı Toro Rosso’nun 2018’de Honda motoruyla yarışacak olmasıyla birlikte Milton Keynes merkezli takım da gelişmeleri yakında izleme şansı bulacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Toro Rosso – Honda ortaklığından memnunuz. İyi bir şasi ürettikleri takdirde Honda motoru ile başarılı olabileceklerine inanıyorum.

“Honda spora geri döndüğünden bu yana belki çok iyi bir iş yapamadı, ama çok çalıştıklarına eminim. Sürekli gelişiyorlar ve 2017 sonunda iyi bir yere gelmişlerdi.

“Bu sene de güzel bir iş yaparlarsa 2018’de herkesi şaşırtabileceklerine eminim. Onlarda bu potansiyelin olduğunu düşünüyorum.

“Red Bull olarak geçen sene Barcelona’ya rekabetçi bir şasi ile gidememiştik ve bunu acısını sene içinde çok çektik. 2018’de aynı hataları yapmak istemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.