Massa: Mercedes’in önceliği Hamilton olacaktır

Felipe Massa 2018’de de Mercedes’in rekabetçi olacağını ve takım içindeki önceliği Lewis Hamilton’a vereceğine inandığını söyledi.

Massa: Mercedes’in önceliği Hamilton olacaktır Formula1

2017’de bitime 3 yarış kala Meksika’da şampiyonluğunu ilan eden İngiliz pilot, takım arkadaşı Bottas’tan çok daha istikrarlı gözükmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Massa şöyle konuştu.

“2018 öncesinde takımın tamamen Lewis’e yönelik gelişimlerde bulunacağını düşünüyorum.

“Artık Rosberg’in de ayrılmasıyla takım arkadaşı sorunu da kalmadı ve kafası çok rahat. Sadece kendisini geliştirmeye odaklandı. Bundan sonra da rekabetçi olmaya devam edecektir.

“Hamilton bu sene şampiyonluğu hak eden taraftı. Sene başında birkaç yarışta hatalar yapsa da sonrasında toparlandı ve yenilmez bir hal aldı.

“Her yarışta kazanmanın yanında kendisini eğlendirmenin de bir yolunu buluyordu. Saf hızı sayesinde özellikle sıralama turlarında çok büyük bir iş yaptı.

“Bundan sonraki süreçte de kendisini geliştirmeye devam edecektir. 2018’de yine en büyük favori, ama umarım Ferrari ve Red Bull da savaşın içinde olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.