Ricciardo: Verstappen ile sorun yaşamayı beklemiyorum

Daniel Ricciardo, Max Verstappen ile beklediği problemleri yaşamadığını ve sene içinde de durumun aynı şekilde gideceğine inandığını söyledi.

Ricciardo: Verstappen ile sorun yaşamayı beklemiyorum Formula1

İkili galibiyet savaşı içinde çok yer alamazken, Macaristan’da Verstappen’in teması ile yarış dışı kalan Avustralyalı pilot çok kızmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Umarım her şey 2017’de olduğu gibi sakin şekilde ilerler.

“Sene başında herkes gibi biz de bazı sorunlar yaşamaya hazırlıklıydık, ama aramızda büyük bir saygı vardı ve bu da pist üstündeki mücadeleye yansıdı.

“Tabii ki şampiyonluk için yarışan bir aracımız olursa, neler olur bilemiyorum. Birbirimize saygı gösterdiğimiz sürece her şey güzel olacaktır.

“Böyle durumlarda tansiyon her zaman daha yüksek olur, ama artık ikimiz de çok tecrübeli pilotlarız ve nerede ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Yeni sezonda rekabetçi bir araçla başarılı olmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.