Ecclestone: F1 Ferrari olmadan hayatta kalamaz

Bernie Ecclestone, Ferrari’nin Formula 1 için çok önemli olduğunu ve İtalyan takımı olmadan tutunmakta çok zorlanabileceğini söyledi.

Ecclestone: F1 Ferrari olmadan hayatta kalamaz Formula1

Sporun 2021 ve sonrasındaki gelişmelerinden memnun olmayan takımların başında gelen Ferrari Liberty Media’yı Formula 1’den ayrılmakla tehdit etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ecclestone şöyle konuştu.

“Sergio Marchionne Formula 1 olmadan da hayatta kalabilir. Onun bir iş adamı ve burada olanları beğenmezse spordan ayrılır.

“Asıl sorun da burada başlıyor. Ferrari’nin Formula 1’e değil, Formula 1’in Ferrari’ye ihtiyacı var. Umarım herkes bunu en kısa sürede anlar ve bazı adımlar atılır.

“Formula 1’de yer aldığım süre boyunca hep takıların çıkarlarını göz önünde bulundurmaya çalıştım. Sonuçta bu sporda olmazlarsa ortada bir şey kalmaz. Her takımı mutlu etmek kolay değil, ama çalışılması gereken konu bu olmalı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.