Ricciardo beklemenin riskli olduğunun farkında

Daniel Ricciardo sözleşme görüşmelerine başlamamak kararının riskli olduğunu ve kendisine istediği gibi bir koltuk bulamamasının mümkün olabileceğini söyledi.

Ricciardo beklemenin riskli olduğunun farkında Formula1

Red Bull 2018’deki aracının rekabetçi olup olmamasına göre karar vereceğini dile getiren Avustralyalı pilot, kısa süre içinde ne yapacağına karar vermek istediğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Hala 2019 için kararımı vermemiş olmamın bazı riskleri içerdiğini biliyorum.

“Bu bekleme süresini uzattığınızda ve beklenilen performansın altında kaldığınızda artık istenilen pilot olmaktan çıkabilirsiniz. Bu yüzden çok dikkatli olmalıyım.

“Yine de kendime güveniyorum ve böyle bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Her zaman pist üstünde elimden gelenin en iyisini yaptım. Bu şekilde devam edeceğim.

“Şu an Formula 1’deki amacım saçlarım beyazlaşmadan önce şampiyon olmayı başarmak. Bunun için de oldukça rekabetçi bir araca ihtiyacımız var. Umarım bu sene bunu başarabiliriz.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.