Wolff: Bottas’ın 2018’de bahanesi olamaz

Mercedes patronu Toto Wolff, Valtteri Bottas’ın önümüzdeki sezonda Hamilton ile aynı tempoyu tutturmasını istediklerini söyledi.

Wolff: Bottas’ın 2018’de bahanesi olamaz Formula1

Mercedes’teki ilk senesinde ortalamanın üstünde bir iş yapan Fin pilot, yine de genel anlamda bakıldığında İngiliz pilotun çok gerisinde kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Eğer Valtteri oyununu biraz geliştirip Lewis ile aynı seviyeye gelirse adını tarihini en iyilerinin arasına yazdırabilir. Zaten yapması gereken de bu. Onu takıma alırken rekabetçi olacağını biliyorduk ve şimdi bunu bize göstermesi gerekiyor.

“Zihinsel olarak çok güçlü. Sene ortalarında zorlanmasına rağmen son bölümlerde çok iyi bir performans sergilemeyi başardı.

“2018’de daha iyi bir Valtteri göreceğimizden şüphem yok. Pist üstünde her zaman elinden geleni yaptığını biliyorum. Sadece istikrarlı olup, hata yapmaması gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.