Latifi Force India’ya katıldı

Force India’dan yapılan açıklamada Formula 2 pilotu Nicholas Latifi’nin 2018’de takımın yedek pilotu olacağı belirtildi.

Latifi Force India’ya katıldı Formula1

Geçen sene şampiyonda 8 kez podyuma çıkan ve bir kez de yarış kazanan genç pilot, genelde ise 5.sırada yer almayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Latifi şöyle konuştu.

“Bu şansın verilmesinden dolayı oldukça mutluyum. Bana uzun yıllardır ilgi gösteriyorlardı ve sonunda takımda görev almak iyi bir fırsat oldu.

“Böylesine başarılı bir takımın parçası olduğum için oldukça gururluyum. Şimdi burada kendimi kanıtlamak ve bir sonraki adıma hazır hale gelmek istiyorum.”

Vijay Mallya da genç pilotla ilgili konuşurken şu açıklamalarda bulundu.

“Tarihimiz boyunca takıma genç yetenekler kazandırma konusunda hep iyi işler yaptık ve Latifi’yi yakından takip ettiğimiz için onunla çalışmak istedik. İlerde oldukça başarılı bir isim olacağına eminim.

“Formula 1’de yer almak istediğini biliyorum ve biz de ona bu adım için güzel bir şans sunduk. Onun adına güzel bir ortam yaratmak istiyoruz.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.