Ricciardo: Verstappen rakiplerine daha çok saygı gösteriyor

Daniel Ricciardo, takım arkadaşı Verstappen’in artık daha tecrübeli bir pilot olduğunu ve pist üstünde de rakiplerine karşı saygılı davrandığını söyledi.

Ricciardo: Verstappen rakiplerine daha çok saygı gösteriyor Formula1

Geçmiş yıllarda herkes savunma konusunda Hollandalı pilotun çok sert olduğunu söylerken, değişen kurallarla birlikte 2017’de bu sorunları çok yaşamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Budapeşte’de aramızda biraz sorun olmuştu. Onu geçtikten sonra büyük bir hata yaptı ve neyse ki bunu takım içinde konuşarak hallettik. Bu durum herkes için biraz test oldu.

“O olaydan sonra aramızdaki saygının da arttığını fark ettim. Max artık çok daha tecrübeli bir isim ve bunu pist üstündeki tavırlarından da anlayabiliyoruz.

“Sadece ban karşı değil, diğer pilotlar karşı da artık eskisi kadar sert davranmıyor. İnsanlar artık onun hakkında çok şikayet etmiyorlar.

“Tabii ki ilerleyen dönemlerde yine pist üstünde sorun yaşayabiliriz, ama oturup bunu rahatlıkla çözebileceğimizi düşünüyorum. Belki şampiyonluk savaşı verirsek b u sorunlar olabilir, ama çözemeyeceğimiz bir şey olacağını düşünmüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.