Alonso Indy 500’ü 2019’da deneyecek

Fernando Alonso Indy 500’de başarılı olmak için tekrar deneme yapacağını, ama bunu daha iyi hazırlanmak için 2019’a ertelediğini söyledi.

Alonso Indy 500’ü 2019’da deneyecek Formula1

Geçen sezonda Monaco Gp’sinde yer almayan ve Indy’de yarışan İspanyol pilot, iyi götürdüğü yarışta yine motor arızası ile yolda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Şu an için asıl amacım Formula 1’de rekabetçi olup 3.şampiyonluğumu elde etmek.

“Tabii ki farklı serilerde de yarışmayı çok isterim, ama bunun Formula 1’i etkilemesini istemiyorum. Boş vakitlerimi ayarlayarak bir şeyler düşüneceğim.

“Daytona benim için çok eğlenceliydi, bunu hep denemek istemiştim ve güzel bir test olduğunu düşünüyorum. Buradaki 24 saatin ardından artık araçları daha iyi anlıyorum.

“Le Mans 24 saat yarışını kazanmak harika olurdu. Umarım sorunsuz şekilde orada başarılı olabilirim. Kariyerimi bitirmeden farklı bir seride kazanmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.