Horner: Pirelli lastikler konusunda iyi bir iş yaptı

Christian Horner Abu Dhabi’deki lastik testlerinden memnun kaldığını ve yeni lastiklerin yarışlardaki heyecanı arttırabileceğini söyledi.

Horner: Pirelli lastikler konusunda iyi bir iş yaptı Formula1

Lastik hamurların yumuşatılması ile birlikte tek pit stoplu yarışların azalmasını da bekleyen Horner, stratejik olarak da hamlelerin artmasını bekliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Red Bull patronu şöyle konuştu.

“Abu Dhabi’deki testler çok önemliydi. Bu yüzden iki pilotumuzla birlikte oradaydık.

“Pist üstünde öğrenmek her şeyden daha değerli oluyor. Elimizden geldiğince çok tur atıp lastiklerle iglil her şeyi öğrenmeye çalıştık.

“İki pilotumuz da en yumuşak hamur olan hiper yumuşak lastikleri beğendi. Hala biraz üzerinde çalışılmaya ihtiyacı olsa da yarışlara eğlence katacağına eminim.

“Abu Dhabi’deki son yarışta gördüklerimiz hiç keyifli değildi ve böyle yarışların sayısının azalması için ne gerekiyorsa yapılması. İzleyenlere bunu yapamayız.

“Yeni lastikler tek pit stop seçeneğini de kaldıracaktır. Artık yarışlarda iki pit olmasını bekliyorum. Bu da stratejik anlamda herkese şans yaratacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.