Verstappen Ricciardo’nun takımda kalmasının istiyor

Max Verstappen, takım arkadaşı Daniel Ricciardo ile sözleşme imzalanmasını ve başarılı pilotla birlikte çalışmaya devam etmek istediğini söyledi.

Verstappen Ricciardo’nun takımda kalmasının istiyor Formula1

Geçen sezonun sonlarına doğru Milton Keynes merkezli takımla 2020 sonuna kadar bir anlaşma imzalayan Hollandalı pilot, rekabetçi bir araçla yarışmak istediğini de sürekli dile getiriyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Daniel ile aramızda büyük bir saygı var. Açıkçası söylemek gerekirse kariyerim boyunca hiçbir takım arkadaşımla bu kadar iyi olmamıştım.

“Pist üstünde ikimiz de başarılı olmak için birbirimizle sert şekilde savaşsak bile, pist dışında çok eğlenebiliyoruz. Ricciardo çok eğlenceli bir insan ve onunla aynı takımda olduğum için mutluyum.

“Tabii ki şampiyonluk savaşında yer alırsak işler biraz daha sertleşecektir, ama yine de saygı içinde birbirimizle anlaşmaya devam edeceğimize eminim.

“İkimiz de diğerimiz hızlı olduğunda bunu kabullenebiliyoruz. Yarış sonunda gidip güzel yarıştı ve bu sonucu hak ettin diyoruz. Zaten bence bu da en önemlisi. Umarım takımda kalmaya devam eder.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.