Prokart Karting 14.yılında 2018 sezonuna başlıyor.

Prokart Karting Takımlar Kupası, 14.yılında yeni bir heyecan ile 2018 sezonuna başlamaya hazırlanıyor.

Prokart Karting  14.yılında  2018 sezonuna başlıyor. Diğer Seriler

Kısa adı İKOK olan İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen ve takımlar halinde yarışılan Prokart serisi, 5 saat olarak yapılan dayanıklılık yarışlarından oluşuyor.

13 yaş üstü kadın ve erkek tüm lisanslı sporcuların katılımına açık olan seride, en az 2 sürücüden oluşan takımlarda herhangi bir üst sınır bulunmuyor ve bireysel katılımlara da bir takımın üyesi olarak kayıt imkanı sunuluyor.

Karting sporuna yeni başlayacak olan katılımcılara teorik ve pratik eğitimlerin de verildiği seri 2018 sezonunda 6 ayak olarak düzenlenecek.

İstanbul Tuzla, Uşak Supermoto, Sakarya Kenan Sofuoğlu ve İzmit Körfez pistlerinde koşulacak olan yarışlarda 21 beygir gücündeki Rotax motorlu sportif go-kartlar kullanılıyor.

Araç, mekanik servis, lastik benzin yağ giderleri, garaj tahsisi, yarış kayıt ve sigorta bedelleri ile Sparco yarış tulumu dahil, bireysel katılımlar 8.000 TL takım katılımı ise 30.000 TL olarak belirlendi.

Kayıt ve katılım şartları ile ilgili detaylı bilgi için bilgi@sportifkarting.org eposta adresi veya 02167061608 numaralı telefondan İKOK ile iletişime geçebilirsiniz

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.