Gasly: Parasız da spora girilebileceğini gösterdim

Pierre Gasly arkasında büyük bir sponsor olmadan Formula 1’de yer alınabileceğini herkese gösterdiğini söyledi.

Gasly: Parasız da spora girilebileceğini gösterdim Formula1

Geçen sezonun son bölümünde Toro Rosso’ya geçen Fransız pilot, bundan sonraki dönemde kendisi gibi genç pilotlara örnek olmak istediğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Menajerim olmadan sporda adeta köpek balıklarıyla savaşarak kendime Formula 1’de bir koltuk bulmaya çalıştım ve başardım.

“Açıkçası bunun için herhangi bir par ödemedim. Artık her şeyin sadece performans olmadığını biliyoruz ve takımlar pilotlardan sponsor getirmelerini de bekliyor.

“Alt kategorilerde de kendimi çok iyi şekilde gösterdiğini düşünüyorum. Bu da kariyerimde bana çok yardımcı oldu. Red Bull desteğini hiç esirgemedi ve kendimi geliştirmem için bana çok yardım etti.

“Daha önce Formula 2’yi kazanan herkes Formula 1’de yer almayı başarmıştı ve kendime ben niye yapayayım dedim. Sonunda burada olduğum için çok mutluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.