Isola: Hiper yumuşak lastikler yaklaşık 1 saniye daha hızlı

Mario Isola, Pirelli 2018 için tanıttığı iki lastikten biri olan hiper yumuşak hamurun, ultra yumuşağa göre 1 saniye daha hızlı olduğunu söyledi.

Isola: Hiper yumuşak lastikler yaklaşık 1 saniye daha hızlı Formula1

Abu Dhabi’deki lastik testlerinin ardından da birçok pilot bu hamurdan memnun olduğunu ve Pirelli’nin şu ana kadar yaptığı en iyi iş olduğunu belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Isola şöyle konuştu.

“2017’yi rekorlarla birlikte kapattık. %25 daha geniş lastiklerle birlikte çok sayıda pistte yeni rekorlar geldi. Açıkçası güzel bir sezondu.

“Abu Dhabi’deki lastik testlerinin ardından da çok sayıda olumlu mesaj aldık. Takımların lastiklerden memnun kalması bizi sevindirdi. Umarım sezon içinde de her şey yolunda gider.

“Özellikle hiper yumuşak lastikler oldukça iyi bir iş yaptı. İlk etaptaki beklentilerimiz karşılandı. Ultra yumuşak lastiklere göre 1 saniye kadar daha hızlıydı.

“2018’de bütün hamurları biraz daha yumuşattık. U takımların da sürekli istediği bir şeydi. Şimdi Barcelona’daki sezonun ilk testlerini bekliyoruz. Orada daha çok veri toplayacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.