Force India isim değiştirme baskısı yaşıyor

Otmar Szafnauer, bazı sponsorların takımla birlikte olmak için şartlarının isim değişikliği olduğunu söyledi.

Force India isim değiştirme baskısı yaşıyor Formula1

Vijay Mallya’nın Hindistan hükümeti ile yaşadığı sıkıntılardan dolayı takımın isminden India’nın çıkartılması talep ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Szafnauer şöyle konuştu.

“Ne yazık ki sponsorluk için görüştüğümüz firmaların bazıları takımın ismi Force India olarak kaldığı sürece destek veremeyeceklerini söyledi.

“Bu konuda çok baskı altındayız. Kimse bir ülkeye bağlı olarak gözüken takıma sponsor olmak istemiyor. Force India’daki durum tam olarak böyle değil, fakat bu çok da fark etmiyor.

“Bazı alternatifler belirledik, ama henüz kesin bir karar verilmedi. Açıkçası bu zamana kadar böyle bir şeyin sorun olacağını düşünmüyorduk.

“Yine de Force kelimesini takım adında tutmak istiyoruz. Force One ismini düşündük, ama bu da Formula 1’in kısaltılmasıyla çakışabileceği için F1 yönetimi izin vermedi. İlerleyen süreçte bir karar vermeye çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.