Abiteboul: Palmer iyi serilerde yarışmayı hak ediyor

Renault patronu Cyril Abiteboul, Jolyon Palmer’ın Renault’daki koltuğunu kaybetmesine rağmen başka serilerde yarışabilecek kadar iyi bir pilot olduğunu söyledi.

Abiteboul: Palmer iyi serilerde yarışmayı hak ediyor Formula1

Son iki senedir üst üste alınan kötü sonuçların ardından takımdan gönderilen İngiliz pilotun yerine Carlos Sainz getirilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Sanırım Jolyon ve ailesi şu an için gelecekte ne yapacaklarına henüz karar vermediler .

“Onlara elimizden geldiğince yardım etmek istiyoruz. Bunu diyorum, çünkü Jolyon çok yetenekli bir pilot ve öyle bir ismin kaybedilmesini istemiyorum.

“Belki Formula 1’de işler beklediğimiz gibi gitmemiş olabilir, ama Renault çok büyük bir aile ve farklı farklı serilerde mücadele ediyor. Bunlardan birinde Palmer’a bir şeyler bulabiliriz.

“Bu biraz da zamanlama işi. Şu an kendisi ne düşünüyor bilmiyorum, ama doğru zaman geldiğinde onun için bir şeyler yapmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.