Szafnauer: Ocon da Verstappen kadar iyi

Otmar Szafnauer, Esteban Ocon’un yeteneklerine güvendiklerini ve onun da Max Verstappen kadar yetenekli olduğunu söyledi.

Szafnauer: Ocon da Verstappen kadar iyi Formula1

Geride kalan sezonda Force India ile harika bir işe imza atan ve Brezilya dışındaki bütün yarışlarda damalı bayrağı gören Fransız pilot, takımlar şampiyonasını ise 8.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Szafnauer şöyle konuştu.

“Max mi yoksa Esteban mı daha iyi sorusunu bir cevap vermek doğru olmazdı. Sonuçta ikisi de farklı araçlarda ve farklı şartlarda yarışıyorlar.

“Bana göre Ocon bir adım daha önce. Takımla ilk test yaptığında da onun çok özel bir pilot olduğunu anlamıştım. Kendisine çok güveniyoruz ve başarılı olacağına da eminim.

“Aracı çok iyi anlıyor. Sürekli limitlerde gitmeyi seven bir pilot. Bununla birlikte sezon içindeki en büyük başarısının ise sürekli öğrenmeye devam etmesi olduğunu düşünüyorum.

“Hep kendisine yeni bir şeyler kattı ve sadece bir sene çok önemli bir tecrübe kazandı. Yaşına göre çok olgun bir pilot ve zamanla çok daha üst seviyeye çıkacaktır.

“Gelecekte bizden ayrılıp Mercedes koltuğuna geçeceğini biliyorum, ama bu bizi üzmüyor. Şu an Esteban bizimle ve bunun tadını çıkarmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.