Hamilton Vettel’den çekinmiyor

Lewis Hamilton Vettel’in 2018’de çok daha güçlü şekilde geri döneceğine inandığını, ama ondan çekinmediğini söyledi.

Hamilton Vettel’den çekinmiyor Formula1

2017’ye çok dağınık bir performansla başlayan ve sonrasında yakaladığı istikrarla bitime 3 yarış kala şampiyon olan Hamilton, sene içinde Alman pilot ile çok kez karşı karşıya gelmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“2018’in çok keyifli geçmesini bekliyorum.

“Red Bull ve Ferrari ile birlikte McLaren de üst sıralara yakacaktır. Ön grubun kalabalıklaşması çok güzel olurdu.

“Tabii ki biz her zaman kazanmak istiyoruz, am abu spordaki en önemli şeyin rekabet olduğunu unutmamalıyız. Rekabet olmazsa kimse kendisini geliştiremez.

“Vettel’in bu seneki başarılı formu benim de oyunumu geliştirmeme sebep oldu. Onunla yarışmak çok keyifliydi ve ben de bundan faydalanmaya çalıştım.

“Her sene işimiz biraz daha zorlaşıyor, ama son 4 yıldır bu kadar başarılı şekilde sporda olduğumuz için çok gururluyum. Doğru yolda ilerliyoruz ve bundan vazgeçmeye de niyetimiz yok.

“gelecek sene herkes çok daha agresif olacaktır. Özellikle Vettel’in daha güçlü olmasını bekliyorum, ama ondan çekinmiyorum. Aramızda mücadeleyi heyecanla bekleyeceğim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.