Warwick: Britanya Gp’sinin garantisi yok

Britanyalı yarış pilotları kulübünün eski başkanı Derek Warwick, motor sporlarının evi olarak adlandırılan İngiltere’de Britanya Gp’sinin geleceğinin riskli olduğunu söyledi.

Warwick: Britanya Gp’sinin garantisi yok Formula1

Finansal sorunlardan dolayı yeni sözleşme imzalamayı düşünmeyen yetkileler, Liberty Media ile birlikte anlaşmazlıkların giderilmesini bekliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Warwick şöyle konuştu.

“Bir yarışa ev sahipliği yapmak gerçekten çok masraflı bir iş. Geçmiş yıllardan bu yana para kaybediyoruz ve bu da şimdiki durumun sebebi.

“Evet, Britanya motor sporlarının evi, ama bu ileriki dönemlerde Britanya Gp’sinin Formula 1’de yer alacağı anlamına geliyor mu? Hayır.

“Tabii ki bizim amacımız Silverstone’u takvimde tutmak. Buraya tutkuyla gelen binlerce seyirci var ve onlar için bunu başarmalıyız, fakat mevut anlaşma il bunun gerçekleşmesi pek mümkün gözükmüyor.

“Neler olacağını göreceğiz. Umarım Liberty Media ile olan görüşmeler olumlu sonuçlanır ve korkulduğu gibi Britanya Gp’si takvimden çıkmaz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.