Prost: Sainz ve Hulkenberg takımı ileri taşıyacak

Alain Prost takımın çok guclu birnpilot kadrisuna sahip olduğunu ve yeni sezonda daha iyi olacaklarına inandığını söyledi.

Prost: Sainz ve Hulkenberg takımı ileri taşıyacak Formula1

Sezonun son 4 yarışı öncesinde Palmer ile yollarını ayıran Enstone merkezli takım Toro Rosso'dan Carlos Sainz'ı kiralamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prost şöyle konuştu. 

"Nico çok kaliteli bir pilot. Sainz da yine aynı şekilde oldukça yetenekli ve hızlı. İkisinin birlikte takımı çok ileri taşıyacağına eminim.

"Carlos çok güvendiğimiz bir pilottu ve geldiği ilk yarışta ne kadar iyi işler yapabileceğini gösterdi. Amerika'da alınan güzel sonuç da bunun en büyük örneğiydi.

"Meksika'da küçük bir hata yaptı ve sonuçların büyük oldu. Yine onun ilk yarışlarında hata yapma lüksü vardı ve bu yüzden ortada bir sorun görmüyorum. 

"Zaten onu bir an önce takıma katmak nedenimiz de buydu. Bu hataları erkenden yapıp 2018'e çok daha iyi girmesini istiyorduk ve böyle de olacak."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.