Toyota ve Panasonic prizmatik batarya çalışmalarına başladı

Toyota ve Panasonic bir anlaşma yaparak, prizmatik batarya işi için fizibilite çalışmalarına başlayacağını duyurdu.

Toyota ve Panasonic prizmatik batarya çalışmalarına başladı Oto-Haber

Toyota ve Panasonic prizmatik batarya çalışmalarına başladı

Toyota ve Panasonic bir anlaşma yaparak, prizmatik batarya işi için fizibilite çalışmalarına başlayacağını duyurdu.

Bu anlaşmayla birlikte Toyota ve Panasonic global ısınma, hava kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesi gibi toplumsal meselelerin çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bununla birlikte bu anlaşma elektrikli araçlara olan talebi ve beklentileri karşılama hedefine sahip.

Gelişmiş otomobil bataryaları üretme hedefinde olan Toyota ve Panasonic, böylece elektrikli araçların önündeki engelleri aşmak istiyor.

Dünyanın ilk seri üretim hibrit aracı olan Prius’u 1997’de tanıtan ve Mirai yakıt hücreli aracı 2014’te satışa sunan Toyota, sürdürülebilir mobilite için her zaman zorlukları aşarak öncü marka olmaya devam ediyor.

Toyota deneyimlerini ve birikimlerini elektrikli araçların gelişimine aktarmayı sürdürüyor.

Müşterilerin beklentilerini karşılayacak şekilde geliştirmeler yapan Toyota, batarya teknolojisinin gelişmesine da katkı sağlıyor.

Toyota ve Panasonic, bu anlaşmayla birlikte elektrikli araçların kullanımının artması için batarya teknolojisinin, güvenliğinin, maliyetinin ve performansının ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Her iki şirket de, ortaklaşa çalışarak otomotiv endüstrisindeki en iyi prizmatik bataryayı üretmeyi hedefliyor.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.