Opel Crossland X sınıfının en güvenlisi seçildi

Euro NCAP, 2017’nin segmentlere göre en güvenli otomobil listesini yayımladı.

Opel Crossland X sınıfının en güvenlisi seçildi Oto-Haber

   

Euro NCAP, 2017’nin segmentlere göre en güvenli otomobil listesini yayımladı.

Opel’in B Crossover modeli Crossland X, kendi sınıfında güçlü rakipleri arasından sıyrılarak öne çıkmayı başardı.

Kasım 2017’de Euro NCAP değerlendirmesi açıklanan Alman Otomobil üreticisinin yeni modeli, en üst seviye olan beş yıldıza layık görülmüştü.

Yetişkin Yolcu koruması,

Çocuk Yolcu koruması,

Yaya Güvenliği ve

Güvenlik Yardımcısı Özelliklerinden oluşan dört değerlendirme alanının tümünde başarılı oldu.

Crossland X’in özellikle yan çarpışma testlerinde hem Yetişkin Yolcu hem de Çocuk Yolcu korumasından tam not alması en güvenli seçilmesinde önemli bir rol oynadı.

Şerit İhlali Uyarı Sistemi ve Trafik İşareti Tespit Sistemi gibi giriş seviyesinden itibaren standart olarak sunulan güvenlik sistemlerinin yanı sıra, yeni Opel Crossland X sürüşü daha da güvenli hale getiren birçok yeniliğe sahip.

Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Full LED Ön Farlar, Yaya tanıma özelliği ile Aktif Acil Frenleme Sistemi, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, 180o Panoramik Geri Görüş Kamerası ve Kör Nokta Uyarı Sistemi gibi ek özellikler de üst donanım seviyelerinde sunuluyor.

Dışarıdan bakıldığında kompakt içeriden bakıldığında ferah ve çok yönlü olan Opel Crossland X, çift renkli yapısı ve havalı SUV görünümü ile B segmentine iddialı giriş yaptı.

Avrupa genelinde satışa sunulduğundan itibaren kısa sürede 80 bin sipariş alan yeni model, ülkemizde 96 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.  

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.