Todt: Para tek başına Formula 1’de olmak için yeterli değil

Çok iyi bilinen pilot menajeri Nicolas Todt, genç pilotların Formula 1’e girmek için paradan daha fazlasına ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Todt: Para tek başına Formula 1’de olmak için yeterli değil Formula1

Paranın bazı durumlarda gereklilik olduğunu hatırlatan başarılı isim, bunun yanında yetenekli olmadıkları sürece F1’de hayatta kalmanın mümkün olmadığını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Todt şöyle konuştu.

“Finansal bir desteğe sahip olmak her zaman önemlidir, ama tek başına bir yeterliliğe sahip değil. süper lisans ile FIA pilotların bazı gereksinimlerini de karşıladıklarını görmek istiyor.

“Harcayarak milyonlarınız olabilir, ama eğer süper lisans için gerekli şartlar sağlayamıyorsanız Formula 1’e girme şansınız da olmuyor. Bence bu gayet adil bir sistem.

“Şu an herkes bazı şikayetlerde bulunsa da bence Formula 1 hiç olmadığı kadar iyi bir seviyede ve bunun da doğru kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

“Her zaman söylediğim gibi Formula 1 çok büyük bir spor ve bunun paralı spor olarak adlandırılmasına izin verilmemesi gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.