Carey Kopenhag Gp’sinde ısrarcı

Formula 1’in CEO’su Chase Carey, Kopenhag sokaklarında Formula 1 yarışı organize etmek için buluştuğu Danimarkalı yetkililerle işlerin yolunda gittiğini söyledi.

Carey Kopenhag Gp’sinde ısrarcı Formula1

Danimarkalı politikacı ve yarış organizatörü Helge Sander, Abu Dhabi Gp’sinde Liberty Media ile görüşmelerini sürdürmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Carey şöyle konuştu.

“Açıkçası Kopenhag gibi güzel bir şehirde yarış organize etme şansının ortaya çıkması bile bizi oldukça heyecanlandırıyor.

“Orası güzel bir şov sunabileceğimiz yerlerden biri ve biz de bu şansı kaçırmak istemiyoruz. Umarım her şey yolunda gider ve bunu gerçekleştirebiliriz.”

Helge Sander ve Lars Seier Christensen tarafından desteklenen bu projeyle ilgili bir açıklama da Christensen de geldi.

“Liberty Media yönetimi sadece Kopenhag veya Danimarka adı altında bunu düşünmüyor. Genel olarak bütün İskandinavya’nın iyi bir Pazar olduğunun farkındalar.

“Şu an için Formula 1’de bir Danimarkalı pilot olması tabii ki iyi bir avantaj, ama olmasaydı bile Danimarka’da spora olan ilginin yine yüksek olacağını düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.