Otomobil sektöründe bir ilk

Linkedin Lead Gen Forms lansmanında Mercedes-Benz GLA satışı gerçekleşti

Otomobil sektöründe bir ilk Oto-Haber

   

Dijital pazarlamanın otomobil satışında sağladığı olumlu yöndeki etkiyle bu kanala daha fazla yönelme ihtiyacı duyan sektör profesyonelleri reklam yatırımlarını yaparken dijital gücü yanına alıyor.

Mercedes-Benz yeni GLA otomobilinin tanıtım kampanyası için Linkedin Türkiye yetkili reklam satış partneri AdColony ile başarılı bir Linkedin Lead Gen kampanyası gerçekleştirdi.

Yapılan kampanya ile ulaşılan potansiyel müşterilerden biri araç sahibi oldu.

Yapılan kampanya ile 146 kaliteli form toplanırken, ulaşılan potansiyel müşterilerden biri araç sahibi oldu.

Gerçekleşen araç satışı ile Mercedes-Benz, yaptığı Linkedin medya harcaması karşılığında %375,5 yatırım getirisi sağladı.

Böylece, doğru şekilde yaklaşıldığında form toplama kampanyalarının nasıl başarılar elde edebileceğinin de örneğini hayata geçirmiş oldu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.