Alonso diğerlerinin kendisini takip edeceğinden emin değil

Daytona’da yarışan Fernando Alonso, farklı serilerde yarışma trendinin diğer pilotlar tarafından pek tutulmayacağına inandığını söyledi.

Alonso diğerlerinin kendisini takip edeceğinden emin değil Formula1

İspanyol pilotla birlikte Daytona’da sadece Lance Stroll yer alırken, diğer isimler burada vakit harcamak istememişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Açıkçası diğerlerinin farklı serilerde yarışmaya sıcak baktığını düşünmüyorum. Burada sadece Stroll benimle birlikteydi ve onun da Kanada’da bu sporun kültürün bir parçası olduğu için geldiğine inanıyorum.

“Avrupalı pilotlara genelde konsantrasyonlarını sadece tek bir şeye verip onda başarılı olmak istiyorlar. Takımlar ve pilotlar artık çok daha tecrübeli. Bu da sürekli simülasyonlarda ve testlerde olmalarını gerektiriyor. Çoğu kişi hiç vakit bulamıyor.

“Ben bunu başardım, çünkü Zak ve McLaren bu konuda daha farklı bir vizyona sahipler. Açıkçası bundan dolayı mutluyum. Hayalim hep farklı bir seride kazanmaktı ve bunu başarmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.