Isola: Kubica’nın daha çok vakte ihtiyacı vardı

Pirelli’den Mario Isola, Robert Kubica’nın kendisine alışması için daha çok zaman tanınması halinde gerçek hızını gösterebileceğine inandığını söyledi.

Isola: Kubica’nın daha çok vakte ihtiyacı vardı Formula1

Son çıkan haberlerde Williams’ın ilerleyen günlerde finansal desteği arkasına alan Sergey Sirotkin ile anlaşacağı yazılırken, Polonyalı pilotun durumu herkesi üzmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Isola şöyle konuştu.

“Robert çok profesyonel bir pilot. Büyük bir tecrübesi var ve yıllarca Formula 1 aracı kullanamamasına rağmen güzel bir iş yapmayı başarmıştı.

“Kubica’nın zamanından bu yana sporda çok şey değişti ve Williams’ın bunları göz önünde bulundurarak ona daha çok zaman tanıması gerektiğini düşünüyordum.

“En son 2011’de Valencia’daki testlerde Pirelli lastiklerini kullandı ve arada geçen bu süredeki değişimi herkes çok iyi biliyor. Araçların aerodinamik yapıları da çok değişti. Tüm bunlara bir anda uyum sağlamak kolay değil.

“Eğer Kubica’ya gerekli vakit tanınırsa kendisini kısa sürede herkese ispatlayabileceğine eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.