Vasseur: 2018’de daha rekabetçi olacağız

Sauber patronu Frederic Vasseur, 2018’in takım için çok daha iyi bir yıl olacağını ve orta sıralarda rekabetçi olmak istediklerini söyledi.

Vasseur: 2018’de daha rekabetçi olacağız Formula1

Son iki yıldır gridin son sıralarından kurtulamayan İsviçre merkezli takım, Alfa Romeo ortaklığı ile birlikte geleceğe daha umutlu bakıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vasseur şöyle konuştu.

“Geçen yıl bizim için çok zor geçti. Araçla ilgili zayıf yönlerimizin yanında 2016’dan gelen sıkıntılarla da uğraşmak zorundaydık.

“2017 aracını hazırlamakta çok geç kalındı. Diğerlerine göre program olarak yaklaşık 6 ay geriden geliyorduk ve sezonun daha iyi şekilde bitmesini bekleyemezdik.

“aynı zamanda Ferrari’nin 2016 motorunu kullanmak da bize hiç yardımcı olmadı. Diğerleri sürekli güncelleştirme yaparken biz yerimizde sayıyorduk.

“Şimdi çok daha yeni ve güzel bir projemiz var. Her şey planlandığı gibi gidiyor. Charles Leclerc’in de takıma çok şey katacağından eminim. Hep birlikte rekabetçi bir araç üretip güzel bir yıl geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.