Pirelli: Yeni lastikler karışıklık yaratmayacaktır

Pirelli’den yapılan açıklamada artan lastik hamurlarını bir şeyi değiştirmeyeceğini ve hala yarışlarda 3 farklı hamur kullanılacağı belirtildi.

Pirelli: Yeni lastikler karışıklık yaratmayacaktır Formula1

Çıkan bazı haberlerde lastik hamurlarının sayısının artmasının seyircilerde kafa karışıklığı yaratacağı yönünde şeyler yazılırken, Pirelli buna karşı çıktı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Isola şöyle konuştu.

Hala yarışlarda sadece 3 farklı lastik tür olacak.

“Evet, belki daha çok renk olacak, ama genel olarak geçen seneye oranla hiçbir şey değişmedi. Formula 1 seyircisi bunu anlayabilecek düzeyde, bu yüzden çıkan haberlere anlam veremiyorum.

“Bütün hamurları biraz daha yumuşattık. Burada amaç ufalanmayı arttırıp, takımların en azından iki pit stopa yönelmelerini sağlamaktı.

“Önümüzdeki sene bizim için çok önemli olacak. Yapılan değişiklilerin işe yaramasını bekliyoruz. Neler olacağını göreceğiz. Umarım yarışlardaki heyecanı biraz daha arttırabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.