Lowe: McLaren’e dikkat etmemiz gerekiyor

Paddy Lowe, McLaren’in gelecek sezon için Renault ile anlaşmasının ardından dikkat etmeleri gereken bir rakip haline dönüştüklerini söyledi.

Lowe: McLaren’e dikkat etmemiz gerekiyor Formula1

Geride kalan 3 yılda yaşanan başarısızlıklara daha fazla dayanamayan Woking merkezli takım, sene içinde Honda ile olan anlaşmasını fes etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Honda motorunun gelişmesiyle birlikte McLaren sezonun sonlarına doğru orta sıralarda oldukça iyi işler yapmıştı.

“Şimdi Renault motoruyla birlikte daha iyi olmalarını bekliyorum ve herkes için ciddi bir rakip olacaklardı. Bizim de diğerleri gibi gözümüzü onların üstünden ayırmamamız gerekiyor.

“2017 istediğimiz gibi gitmedi ve araçtan tüm performansı çıkaramadık. Bazı hatalarımız ve şanssızlıklarımız oldu. 2018’e çok daha iyi hazırlanarak güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz.

“Her şeye rağmen geçen sene 5.’liğe tutunduğumuz için mutluyum. Şimdi her şeyimizle savaşarak daha güzel sonuçlarla dönmeye çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.