Kubica Williams’ın yedek pilotu olacak

Fransız medyasından yapılan son haberde Robert Kubica’nın Williams ile test pilotluğu için anlaşacağı ifade edildi.

Kubica Williams’ın yedek pilotu olacak Formula1

Sene içinde birkaç kez testlere çıkan Polonyalı pilot, son olarak Abu Dhabi’deki lastik testlerinde de Williams adına Sergey Sirotkin ile birlikte piste çıkmıştı.

2011’de geçirdiği kaza sonrasında eli kırılan ve Formula 1’den uzaklaşmak zorunda kalan Kubica, yıllar sonra tekrar spora geri dönmek istemiş ve çok büyük girişimlerde bulunmuştu.

Henüz resmi açıklama gelmemiş olsa da Williams’ın 2018 koltuğu için arkasında büyük bir sponsor desteği olan Sergey Sirotkin ile anlaştığı da geçen hafta çıkan haberler arasındaydı.

Yapılan haberde Polonyalı pilot için henüz Formula 1 kapısının tamamen kapanmadığı ve Williams’ın Kubica ile yedek pilotluk için masaya oturacağı belirtildi.

Geçen gün açıklamalarda bulunan Pirelli’den Isola da Kubica’nın kendisini göstermek için vakte ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.