Steiner: Amerikalı pilotlar F1 için hazır değil

Haas patronu Guenther Steiner, şu anda mevcut Amerika pilotlar arasında Formula 1’e hazır olan kimsenin bulunmadığını söyledi.

Steiner: Amerikalı pilotlar F1 için hazır değil Formula1

Son olarak Formula 1’de yer alan iki pilottan Indy 500 galibi Alexander Rossi Manor ile 2015’te yarışmış, Scott Speed ise Toro Rosso ile tarihin ilk Amerikalı pilotu olarak sporda yer almayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“Takım olarak Amerikalı bir pilotla yarışmayı çok isteriz. Bir Amerikan takımı olarak bunun olması hoşumuza giderdi.

“Ne yazık ki şu an Formula 1’de yarışacak kadar donanımlı bir Amerikalı pilot olduğunu düşünmüyoruz. Bu yüzden beklemenin daha doğru olduğuna karar verdik.

“Şu an bile bir Amerikalı ile anlaşıp yarışmaya başlayabiliriz, ama o pilotun rekabetçi olmaması hem takım hem de ülke için çok hoş karşılanmayacaktır.

“Zaten hem Romain hem de Kevin geçen sene çok iyi işler yaptılar ve onlarla devam edeceğiz. İleride neler olur, göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.