Rahal Haas’a tepki gösterdi

IndyCar pilotu Graham Rahal, Steiner’ın hiçbir Amerikalı pilotun Formula 1’e hazır olmadığı yönünde yaptığı açıklamaların saçmalık olduğunu söyledi.

Rahal Haas’a tepki gösterdi Formula1

Steiner, bir Amerikalı ile çalışmanın takım için iyi olabileceğini, ama başarısızlık durumunda da bunun çok kötü gözükebileceğini dile getirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rahal şöyle konuştu.

“Steiner Amerikalı pilotların yeteri kadar iyi olmadığını söylüyor, ama bunu neye dayanarak ifade ettiğini anlamış değilim.

“Böyle bir fikrim varsa, en azından birkaç tane pilotu denemeye alıp neler yapabileceğimizi görebilir. Amerikalı pilot herkesi yenebilecek yeteneklere sahiptir.

“Bu açıklamaların saçmalıktan başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir Amerikan takımında Amerikalı pilot olmamasını bu şekilde açıklamak hiç doğru değil. Özellikle de bizle ilgili bir fikri yokken.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.