Webber: Red Bull tutumu biraz yumuşadı

Mark Webber, Red Bull’un Brendon Hartley’nin Formula 1’e dönmesinin ardından genç pilotlar zerindeki tutumunu yumuşattığını söyledi.

Webber: Red Bull tutumu biraz yumuşadı Formula1

Yeni Zelendalı pilot 7 yıl önce standartların altında olduğu için Red Bull’dan gönderilmiş, bu senenin sonunda ise Toro Rosso koltuğuna geçmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Webber şöyle konuştu.

“Bence Red Bull tutum olarak biraz yumuşadı.

“Birkaç yıl önce olsa mevcut şartlarda Hartley’nin Toro Rosso’ya gelmesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Bunu kesinlikle kötü anlamda söylemiyorum.

“Helmut Marko Hartley’e ikinci bir şans verdi ve ona şapka çıkartmamız gerekiyor. Bu takım için oldukça güzel bir gelişme.

“Takım içinde bazı şeyler değişiyor ve ben şuan için bunun sadece olumlu taraflarını görmek istiyorum. Umarım diğer takımlar da bu konuda çok katı olmazlar.

“Genç serilerde pilotlar kendilerini göstermek için çok sayıda şansa sahip oluyorlar, ama Formula 1’e çıktıklarında birkaç test döneminde iyi bir iş yapmaları gerekiyor. Bunun da çok mümkün olduğunu düşünmüyorum. Onlara daha çok fırsat vermek gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.