Alonso: Brown F1 için harika şeyler yapıyor

Fernando Alonso takım patronu Zak Brown hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu.

Alonso: Brown F1 için harika şeyler yapıyor Formula1

Brown’un çok iyi bir vizyonu olduğunu ifade eden İspanyol pilot, farklı serilerle Formula 1 bağlamasının harika bir birleşim olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“O gerçekten çok eşsiz bir patron. Pazarlama dehası olmasının yanında, motorsporları konusunda da büyük bir vizyona sahip.

“McLaren için son iki yılda yaptıkları ortada. O olmasaydı çok daha kötü durumda olabilirdik. Sadece takıma değil, genel olarak spora büyük bir katkısı var.

“Başka bir takımda olsam farklı serilerde yarışmama izin verileceğini zannetmiyorum, ama Zak ve takımın vizyonu doğrultusunda bana bu şansı verdiler. Açıkçası bundan dolayı çok mutluyum.

“McLaren’i sadece Formula 1’de değil, sporun her alanında geliştirmeye çalışıyoruz. Umarım bu sene işler bizim için iyi gider ve tekrar üst sıralara çıkabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.