Andretti: Steiner açıklamaları çok küstahça

Amerika’nın motor sporları konusundaki önemli isimlerinden Mario Andretti, Guenther Steiner’in Amerikalı pilotlar hakkında yaptığı açıklamaların küstahça olduğunu söyledi.

Andretti: Steiner açıklamaları çok küstahça Formula1

Steiner geçen gün yaptığı açıklamada Haas’ın Amerikalı bir pilotla çalışmasının güzel olabileceğini, ama şu an için yeterli bir isim olmadığını ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Andretti şöyle konuştu.

“Amerikalı pilotlar gayet iyiler ve bunun için Steiner’in onayına ihtiyacımız yok.

“Özellikle IndyCar pilotlarımız harika, ama onların burada kalmalarını istiyorum. Sonuçta burası çok daha rekabetçi bir seri.

“Daha önce hiçbir Amerikalı pilotla çalışmaya birisinin böyle açıklamalarda bulunması biraz garip ve komik oluyor. Gerçekten küstahça konuştu ve bununla ilgili ne yapacağını merak ediyorum.

“Haas bir Amerikan takımı olarak bu tarz konularda daha özenli davranmalıydı. Çok yanlış bir açıklama yaptıklarını düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.