Abiteboul: Dayanıklılık konusu üstünde duracağız

Renault patronu Cyril Abiteboul, geçen senenin özellikle son bölümünde motorlardaki dayanıklılık sorunlarının an sıktığını ve bunun üzerine düşeceklerini söyledi.

Abiteboul: Dayanıklılık konusu üstünde duracağız Formula1

Toro Rosso ve Red Bull ile motor yüzünden arası açılan Fransız üretici, Toro Rosso ile yollarını ayırırken, Red Bull’la da 2018 sonundan itibaren çalışmayı bırakacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Geçen sene dayanıklılık sorunları bizi ve müşterilerimizi zor durumda bıraktı. Bu yüzden 2018 öncesinde bu konunun üzerinde duracağız.

“Aynı zamanda performans artışı da sağlamalıyız. Hala Mercedes ve Ferrari motorunun gerisindeyiz, ama bu durumun uzun süre böyle kalmasını beklemiyoruz.

“Takıma ve çalışanlarıma olan güvenim tam. Bir an önce işleri çok daha iyi bir hale getireceğimizden eminim. Kış testlerinde yoğun şekilde çalışacağız.

“Umarım her şey planladığımız gibi gider. 2018’in orta dönemine kadar rakiplerimize yetişmeyi hedefliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.