Chilton: Dixon harika bir örnek

Eski Formula 1 pilotu Max Chilton, IndyCar şampiyonu ve Indy500 galibi Scott Dixon’ın Amerikalı pilotlar için harika bir örnek olduğunu söyledi.

Chilton: Dixon harika bir örnek Formula1

Geçen hafta Guenther Steiner yaptığı açıklamaların ardından Amerikalı pilotlar konuya çok tepki gösterirken, İngiliz pilot da bu duruma sessiz kalmadı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Chilton şöyle konuştu.

“Formula 1 kafasını başka tarafa çevirip bakmayı bilmiyor. Ya genç pilot programlarına ya da griddeki mevcut pilotlara bakarak sonraki yılların kadrosunu oluşturmak istiyorlar.

“Avrupa dışında hiç pilot yokmuş gibi davranıyorlar ki bence bu çok yanlış. Sanırım IndyCar’daki isimleri kontrol etmeme nedenleri de bu.

“Scott Dixon benim takım arkadaşımdı ve kendisi belki de dünyadaki en iyi pilotlardan birisidir. Buna rağmen kimsenin ona bakıp da bir şeyler teklif etmemesine şaşırıyorum.

“Umarım bir gün bu şansı bulabilir. Amerika’da çok sayıda kaliteli pilot bulunuyor, sadece biraz bakmak gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.